Захворювання суглобів причини і симптоми

18/09/2017
Ревматизм

На біль в спині скаржаться майже дві третини з нас, а після 60 років вже все відчувають проблеми з суглобами. Все починається з банальної застуди. Спочатку виникає загальне нездужання, втома, схуднення. Згодом додаються ниючі болі в мязах і пітливість, підвищення температури. І вже потім з"являються болі в суглобах. Захворіти може будь-який суглоб. Найчастіше це ураження суглобів пальців рук - головний і дуже небезпечний симптом. А якщо, захворів колінний суглоб, з діагнозом можна поспішати не потрібно, це може бути сигналом іншої хвороби.

Іншиа характерна ознака - це симптом «ранкової скутості», коли ти, прокидаючись, не можеш стиснути пальці. І доводиться довго розробляти руку, часом до самого вечора. Помітивши це, багато хто йде за допомогою до хірурга. І це помилка, йти потрібно до ревматолога. Чим швидше поставлений діагноз, тим ефективніше лікування.

Людина, що відчуває біль в суглобах, вважає, що це ревматизм. Так, ревматизм дає ускладнення на суглоби, але основна проблема це - поява пороку серця.

Винуватцем тут виступає інфекція. Головна відмінність ревматизму в тому, що ця хвороба короткочасна, і досить швидко проходить після розпочатого лікування, а так само не призводить до деформації суглобів. Хронічні стану характерні для інших артритів.

Провокуючі фактори ревматизму - це переохолодження і сирий клімат. І причина тут в зараженні бета-гемолітичним стрептококом, який викликає найрізноманітніші хвороби: ангіну, тонзиліт, скарлатину, пневмонію і передається повітряно-крапельним шляхом. Часто після цих захворювань (як ускладнення) виникає гостра ревматична лихоманка або ревматична хронічна хвороба серця.

Захворіти на ревматизм може практично будь-хто. І часто схильні до цього ті, хто має генетичну схильність, погану спадковість (якщо в роду вже зустрічалися хворі на ревматизм).

Коли у Вас після перенесеної вірусної інфекції (ангіни, фарингіту) виникли болі в серці або суглобах, тримається підвищена температура, відчуваєте слабкість, пітливість, необхідно звернутися до фахівця. Поставити діагноз у може тільки лікар-ревматолог. І тут потрібно провести комплексне обстеження хворого.

Ускладнення - порок серця

Грізне ускладнення перенесеної гострої ревматичної лихоманки - формування пороку серця. Зупинити процес можна, якщо вчасно почати лікування. Але якщо хворий звернувся до лікаря вже в стадії появи пороку серця, то зупинити розвиток хвороби неможливо. Лікар буде спостерігати цю хвору і швидше за все, направить до кардіохірургів для проведення операції.

Разом з ураженням серця страждають майже всі основні органи: нервова система, суглоби, кровоносні судини, нирки, шкіра, йде негативний вплив практично на весь організм.

Як зупинити хворобу

В арсеналі медиків дуже багато хороших сучасних антибактеріальних препаратів, що дозволяють знищити збудника інфекції і нестероїдних протизапальних засобів з потужним знеболюючим ефектом також симптоматичних ліків, для подолання серцевої недостатності і порушення ритму серця.

Якщо правильно і вчасно почати лікування, то можна швидко добитися хорошого результату, пре-дотвратіть можливі ускладнення. На жаль, пацієнти, як правило, упускають час і вважають за краще лікуватися самостійно, в результаті звертаються до лікарів надто пізно, коли серце вже уражено.

Важливо знати!

Дослідження показали, що люди з II і III групами крові частіше страждають на ревматизм. Пік захворюваності на цю недугу припадає на дитячий і молодий вік: від 8 до 15 років. У діточок до трьох років і у дорослих людей після тридцяти первинні випадки захворювання на ревматизм зустрічаються досить рідко. За статистикою, жінки страждають на цю недугу в 2-3рази частіше, ніж чоловіки.