Інсульт - симптоми, ознаки та перша допомога

18/11/2018
Ішемічний інсульт

Дана стаття описує найпоширеніше неврологічне захворювання - інсульт. Ми розглянемо причини інсульту, перші симптоми і першу допомогу, яку необхідно надати.

Інсульт відбувається внаслідок порушення кровообігу головного мозку. Як підсумок - мозкова тканина гине, так як їй бракує необхідного харчування. Сама остання стадія - це закупорка або розрив судин головного мозку.

Яка ж головна причина інсульту?

Основною причиною є церебральний тромбоз. Згусток крові, як його ще називають - тромбом, закупорює артерії, які постачають харчуванням і киснем головний мозок. Найчастіше відбувається це при атеросклерозі.

Також досить поширеною причиною є крововилив у мозок. Це відбувається, якщо лопається артерія головного мозку. В цьому випадку вона затоплює кров'ю ближні тканини головного мозку. Внаслідок чого ці тканини не отримують необхідний кисень.

Які ж симптоми інсульту? Розпізнати їх досить просто. Найчастіше у людини відбуваються сильні розлади свідомості й мови, а також грубі паралічі. Якщо літня не в комі і непохитного віку необхідно негайно його госпіталізувати в лікарню швидкої медичної допомоги.

Якщо ви розпізнали, що у людини стався інсульт, то необхідно зроблений негайних заходів з надання першої медичної допомоги. Найбільший ефект допомогу матиме в перші хвилини і години хвороби.

Найголовніше, що необхідно запам'ятати назавжди це те, що хворого необхідно негайно перемістити на ліжко і розстебнути ґудзики на одязі, якщо вони ускладнюють його дихання. Хворий повинен бути забезпечений достатньою кількістю повітря. Шия ні в якому разі не повинна бути зігнута, голова і плечі повинні лежати на подушці. В іншому випадку може погіршитися кровотік по хребетних артеріях.

Транспортувати хворого в лікарню необхідно виключно лежачи, якщо це не кома третій стадії. Від інсульту як такого гинуть досить рідко. Однак зазвичай до цієї хвороби приєднується пневмонія і пролежні. А це, природно, вимагає постійного догляду.

Ішемічний інсульт

У цій статті піде мова про ішемічному інсульті. А точніше схемою правильному призначення препаратів для лікування цієї хвороби.

Основними причинами інфаркту головного мозку (іншими словами ішемічного інсульту) є атеросклероз. Люди, які хворіють на атеросклероз найбільш схильні до ішемічного інсульту.

Для початку, скажемо кілька слів про помилки, які не слід повторювати. Перша полягає в використанні хлористого кальцію або викасола.

Це препарати, які марно використовувати з тієї простої причини, що дія їх вступає в силу тільки через кілька днів після прийняття препаратів.

Друга помилка - це застосування в якості антигіпоксантів оксибутират натрію. Через використання цього препарату діагноз може бути встановлений не вірно. А все тому, що вживати їх можна тільки при повній впевненості в характері самої хвороби.

Найголовніше, що потрібно запам'ятати - це те, що хворого необхідно негайно госпіталізований при будь-якому порушенні мозкового кровообігу. Ще один суттєвий момент полягає в тому, що положення хворого повинно бути виключно лежаче. Перенесення на ношах повинен здійснюватися з піднесеним кінцем з боку голови. Якщо ж відбуваються грубі порушення дихальної системи, то транспортування заборонена. В першу чергу повинна бути нормалізована робота дихальної системи і органів серцево-судинної діяльності.