Ревматизм - протікання хвороби і профілактика

21/03/2017
Ревматизм

Захворювання Сокальського-Буйо, хвороба відома під назвою ревматизм, найчастіше розвивається при наявності певних умов у дітей у віці від 7 до 15 років, як і сколіоз. Локалізація патологічного процесу відбувається переважно в серцевих оболонках, хоча ревматизм є системним запальним захворюванням. Залежно від області локалізації ревматичного процесу в оболонках серця визначають: ревматичний ендокардит, перикардит, міокардит. При панкардіт уражаються всі оболонки одночасно.

Ексудативно-пролиферативное запалення супроводжується і підтверджується набряком ендокарда і строми міокарда. Також спостерігаються зміни, характерні для перикардиту, міокардиту або ендокардиту: дифузні або вогнищеві лімфогістіоцитарні інфільтрати. Під час протікання хвороби уражається пристінковий ендокард, запалюються сухожильні хорди і стулки клапанів. Всі зміни, викликані запальним процесом в комплексі, в більшості випадків провокують у дитини аортальний, мітральний або інший вид пороку серця. Найчастіше захворювання ревматизмом у дітей шкільного віку спостерігається в холодний період, примітно, що прихильність до кліматичних або географічних факторів не спостерігається. Ризик виникнення хвороби обумовлений іншими причинами:

  • перенесене інфекційне захворювання;
  • індивідуальна схильність.

Якщо дитина перенесла фарингіт або скарлатину, перехворів ангіною або іншим інфекційним захворюванням, викликаним стрептококом групи А, це може бути причиною ревматизму. Особливо в тих випадках, коли у дитини проявляється гіперреакція на дану інфекцію. Особливо обережними потрібно бути при спадковому полігенною нахилі до захворювання і при необхідності тривалого перебування в стрептококовому оточенні, коли повна ізоляція або стерилізація предметів особистого користування неможлива.

Профілактика ревматичних захворювань - це завдання не тільки батьків і опікунів, але є частиною загальнодержавної програми щодо попередження захворюваності на ревматизм. Батьки повинні бути уважні при випадках захворювання дитини на інфекційні хвороби, викликаними стрептококами. Особливо якщо дитина відвідує дитячий навчально-виховний заклад. Своєчасне звернення до фахівця, курс лікування антибактеріальними препаратами полегшать перебіг хвороби і запобігти ускладнення і виникнення ревматизму. Загартовування, дотримання індивідуальних санітарно-гігієнічних правил також є ефективною профілактикою ревматичних захворювань. Також читайте, захворювання хребта: грижа хребта, грижа Шморля.