Нежить - все що потрібно знати: причини і симптоми

02/01/2019
Нежить

У холодну пору року або при різкій зміні температури повітря дуже частим супровідником людей є нежить. Він також може виникнути і при дуже забрудненому, курному повітрі, в результаті подразнення слизової оболонки носа.

Для лікування цієї хвороби існують різні спреї і краплі. Але варто пам'ятати, що всі вони з часом викликають звикання.

Ускладненням, викликаним нежиттю, може бути запалення середнього вуха - отит. Прояви можуть бути різними.

Але одне їх об'єднує - це больові відчуття в області вуха. Це набрякання порожнини вушного каналу або утворення кірки від рідкого витікання сірки. При цьому дуже важливо зберігати вуха в теплі. Вітер - це найгірше в такій ситуації. Адже посудіть самі. Ось коли у вас ячмінь на оці, ви ж закриваєте очей, бережете від охолоджень і по можливості не виходьте за межі теплого приміщення. Тут те ж саме.

Існують різні вушні краплі для лікування отиту. Але рекомендую, перш за все, відвідає отоларинголога, щоб він оглянув вас і призначив лікування. Якщо ж такої можливості немає, тоді йдіть в аптеку, розповідайте про симптоми вашої хвороби і аптекар запропонує вам на вибір кілька препаратів. Запам'ятайте, не завжди параметри ціна і якість перебувають в прямопропорційної залежності. Досить дієвими і недорогими є препарати отинум і Отіпакс. Але не завжди допомагають і вони. Є інший, дуже дієвий спосіб. Для цього вам знадобиться ватний тампон, борна кислота і мазь Вишневського. Берете ватний тампон, занурює до борну кислоту, потім в мазь Вишневського і ставите у вушний канал. Далі, ходите так кілька днів, не виймаючи. Адже згадайте, що ви робите для лікування ячменю. Так, ви його зігріваєте. Тут діє той же принцип. Через декілька днів ви виймаєте обережно ватний тампон і протираєте вушко ватним тампоном, змоченим борною кислотою. Вона в даному випадку діє як дезінфектор.

Та й взагалі очищаючи вушка від сірки, рекомендується завжди дезінфікувати вату борною кислотою. Це забезпечить вам меншу ймовірність потрапляння туди бактерій.