Що таке фобія? Які причини і наслідки хвороби?

29/12/2018
фобія

Не знаєте що таке фобія? Діагностику цієї хвороби провести не складно. У вас бували напади панічного страху без підстав, при цьому частішає пульс, дихання, з'являлися напади задухи, помутніння в очах? Тоді можете бути впевнені, у вас фобія!

Фобії можна класифікувати за різними ознаками: предмету боязні, віком людини, соціальний стан і багато інших.

У вас бували страхи перед виступом у великій аудиторії людей, хоча ви прекрасно знали тему виступу або ж навіть самі були автором відкриття чогось нового і досі невідомого? Або ви, можливо, боялися заходити в кабінет до начальства, хоча прекрасно виконуєте свою роботу і є приклад для наслідування іншим співробітникам?

Все зрозуміло. У вас фобія, заснована на соціумі. І ця фобія бере свій початок з дитинства. Згадайте, в дитинстві ви напевно боялися вночі вилизати з-під ковдри, боячись, що вас з'їсть якесь невідоме чудовисько, яке тільки і чекає вдалого моменту. Або ж ви, можливо, боялися темряви. А може, боїтеся і до сих пір, і тому повісили у себе біля ліжка нічник.

Підліткам і не тільки властива інтимофобія - страх близьких духовних, моральних відносин. Такі люди заводять стосунки на пару днів і відразу ж їх розривають. Причиною цього є боязнь звикнути до людини, стати залежним від нього, а потім стати знехтуваним ним. І навіть, незважаючи на порожнечу, яку вони відчувають при відсутності цієї людини (після розриву з ним), вони не можуть вчинити інакше. Ця фобія значно ускладнює життя багатьом людям, розбиває мільйони сердець і сприяє значному зменшенню віри основної маси населення в любов. Через цю ж фобії утворюються неповні сім'ї, неповноцінні діти і так далі.

Мають місце «батьківські» фобії. Вони полягають в тому, що люди, боячись, що вони стануть неправильними батьками, відмовляються заводити дітей. Або, що гірше, народжуючи дитину, залишають його в дитячому будинку. Перше, призводить до утворення спаду народжуваності, друге ж - до ще більш серйозних проблем.