Шампуні при себорейному дерматиті голови, лікування, симптоми, профілактика

(27)
138 грн
Магнієве масло - висококонцентрований натуральний хлорид магнію. Дієвий засіб для зміцнення волосся і відновлення хрящів суглобів, ефективно при целюліті, рубцях і розтяжках.
(13)
225 грн
Магнієве масло - висококонцентрований натуральний хлорид магнію. Дієвий засіб для зміцнення волосся і відновлення хрящів суглобів, ефективно при целюліті, рубцях і розтяжках.
(4)
65 грн
Шампунь Кінський від лупи з кетоконазолом і саліцилової кислотою для запобігання свербіння і подальшого його появи, відновлює волосяний покрив

Себорейний дерматит голови

Анотація

Себорейний дерматит (СД) являє собою хронічне запальне захворювання шкіри, що характеризується у імунокомпетентних дорослих пацієнтів періодами загострення і ремісії. Поширеність СД серед дорослого населення коливається від 1 до 5 відсотків. Існує минуща інфантильна форма СД, яка проявляється і зникає протягом перших 3-4 місяців життя; однак, деякі випадки можуть бути більш стійкими з рецидивами протягом декількох місяців. Доросла форма себорейного дерматиту, зустрічається набагато частіше, ніж у дітей, і зачіпає чоловіків більше, ніж жінок, може виявлятися в першу чергу в період статевого дозрівання, корелюючи зі збільшенням шкірних ліпідів в результаті розвитку сальних залоз, викликаної андрогенами, і секреції шкірного сала. СД у дорослих людей, є змінним упродовж усього дорослого життя, причому деякі відзначають лише епізодичні періоди загострення, в той час як інші мають більш часті хронічні рецидиви. Відзначено загальний прояв СД після 50 років.

У пацієнтів з синдромом набутого імунодефіциту захворюваність СД помітно зростає, зачіпаючи від 30 до 80 відсотків людей.

Клінічна картина себорейного дерматиту у дорослих

Себорейний дерматит у дорослого найчастіше проявляється на обличчі та / або шкірі голови як погано виражені еритематозні плями. Ці найбільш часто уражені ділянки включають шкіру голови, передню лінію росту волосся (рис. 1), брови, область глабеллы чола, носові складки, мелолабиальные складки (рис. 2), вуха (включаючи зовнішні канали, передню передсердну область, ретро-аурикулярну область), центральну грудну клітку (область грудини) і область статевих органів. Сверблячка не є обов'язковою ознакою СД у дорослих, але часто присутня, особливо на шкірі голови. Вже давно обговорюється питання про те, чи є лупа частиною себорейного дерматиту. Себорейний дерматит пов'язаний лупою, часто викликає занепокоєння у вигляді лусочок, які випадають з шкіри голови і часто помітно на темному одязі (мал. 3). У деяких випадках СД може привести до утворення більш товстих і більш злитих ділянок ураження, іноді з овальними дискоїдними бляшками (мал. 4).

Себорейний дерматит передній лінії росту волосся

Малюнок 1

Себорейний дерматит передньої лінії росту волосся, що характеризується рожевою еритемою і тонким лущенням.

 

Себорейний дерматит мелолабиальной складки

Малюнок 2

Себорейний дерматит мелабіальної складки, що характеризується рожевою еритемою і тонким лущенням.

 

Себорейний дерматит, лупа на одязі

Малюнок 3

Себорейний дерматит, лущення шкіри голови (лупа), пов'язане з тривалим випадінням лусочок шкіри, які падають на темний одяг і їх добре видно.

 

Себорейний дерматит на обличчі

Малюнок 4

Дискоїдні, воскові, дрібні лускаті бляшки з себорейним дерматитом на обличчі.

Етіологія себорейного дерматиту

Хоча етіологія СД у дорослих точно не відома, існує три основних фактора які можуть на впливати на її появу: секреція сальних залоз, зміна колонізації і метаболізм шкірної мікрофлори (Malassezia furfur) та індивідуальна сприйнятливість.

Роль Malassezia furfur в патогенезі себорейного дерматиту залишається спірним. Однак кореляція між використанням шампуню кетоконазолу, зниженням кількості Malassezia furfur і клінічним поліпшенням СД шкіри голови спонукала дослідників запідозрити, що ці дріжджові гриби відіграють важливу роль.

Лікування себорейного дерматиту

Основними цілями лікування СД є усунення видимих ознак захворювання і поліпшення супутніх симптомів, особливо свербіння. Так як СД пов'язаний з періодичними рецидивами протягом декількох років, були визначені деякі профілактичні схеми.

Немає ніяких стандартних шкал для оцінки ступеня тяжкості СД, при цьому основними показниками результату є поліпшення симптомів, частота рецидивів (короткострокові), зміни в кількості колоній у Malassezia furfur, задоволеність пацієнтів і прийнятність косметичної терапія.

Для лікування себорейного дерматиту шкіри голови та / або голої шкіри використовувалися різні місцеві препарати, в першу чергу, шампуні і мазі. Огляд варіантів місцевого лікування СД, включає декілька препаратів (перша цифра - кількість досліджень, N = кількість суб'єктів які брали участь): шампунь з селеном 2,5% (1, N = 95); розчин пропіленгліколю від 35 до 50% (1, N = 37); гідрокортизон 1% крем (3, N> 58); кетоконазол 2% шампунь (3, N = 181); кетоконазол 2% крем (4, N = 89); міконазол 2% крем (1, N = 22); бифоназол 1% шампунь (2, N = 59); ціклопірокс 1% крем (1, N = 57); ціклопірокс 1,5% шампунь (1, N = 102) і сульфат цинку 0,05% мазь (1, N = 82).

У дерматологічній практиці так само широко використовується магнієве масло для вирішення ще більш широкого кола проблем з шкірою, включаючи розацеа, себорейний дерматит, псоріаз і екзема.

Шампуні від себорейного дерматиту

Кетоконазол 2% шампунь (Нізорал, Кінська сила шампунь від лупи з кетоконазолом і саліцилової кислотою) є имидазольным протигрибковим засобом, що володіє активністю щодо Malassezia furfur і протизапальною дією. 

Інші шампуні. Ефективність СД для шкіри голови була продемонстрована в деяких дослідженнях з 2,5% шампунем сульфіду селену і шампунем з пиритионом цинку 1% і 2%, як показують дослідження, шампуні з кетоконазолом більш ефективні і мають більший профілактичний ефект проти рецидивів, ніж сульфід селену. Шампуні саліцилової кислоти можуть використовуватися для додаткової користі, щоб зменшити лущення, однак їх ефективність не була добре вивчена. Крім того, шампунь з сульфідом селену може викликати залишковий запах, знебарвлювати волосся або створювати відчуття жирності волосся.

Практичне застосування. Кетоконазол 2% шампунь може бути ефективним у якості монотерапії у пацієнтів себорейним дерматитом шкіри голови при використанні два рази на тиждень протягом як мінімум чотирьох тижнів. Більш часте використання навряд чи дасть додаткові переваги.

Огляди

Залишити відгук
Купити Бішофіт для суглобів
Фильтры товаров
Область застосування
Форма випуску
Ціна
грн  –  грн
  • 65грн
  • 225грн
Об `єм
Сфера використання (1)